program online

 

Ucieleśnienie

25  października – 19 grudnia

 

8 – tygodniowy program dla kobiet, które chcą stworzyć pełną miłości relację ze swoim ciałem i doświadczyć jego mocy.

Zapisy na kolejną edycję programu Ucieleśnienie ruszają w czerwcu 2024. Jeśli zapiszesz się na listę zainteresowanych zaproszę Cię na webinar w czerwcu. 

Masz dość zostawiania siebie: dla innych, dla pracy, dla tego, co zawsze ważniejsze od Ciebie?

Chcesz wybrać to, co żywe i czujące w Tobie, i dać się temu poprowadzić?

Chcesz nauczyć się rozmawiać z ciałem i korzystać z mocy serca, brzucha, gardła?

Jesteś ciekawa co to znaczy ucieleśnić się? Jakie jakości, dary, jakie piękno czeka na odkrycie w Twoim sercu, w Twoich dłoniach, w Twoim ciele?

Wyobraź sobie,  że ciało jest źródłem wsparcia i siły, że masz mocne centrum, z którego płyną decyzje.

Że wiesz, czego chcesz, bo to czujesz.

Stajesz za sobą na mocnych stopach i nie jest łatwo zepchnąć cię z obranej drogi. 

Odzyskałaś głos i wyrażasz śmiało pragnienia, złość, rozkosz, swoje zdanie.

Przez serce płynie miłość, wagina rozkwita, w brzuchu przyjemne ciepło – siła i delikatność tańczą razem. 

Jesteś żywa, jesteś obecna, rozkwitasz.

To właśnie Ucieleśnienie.

 

 

Podzielę się z Tobą moją metodą rozmawiania z ciałem.

 Wychowałam się w Polsce i tak jak wiele kobiet w okresie dojrzewania straciłam kontakt ze sobą, przestałam zamieszkiwać moje ciało. Uwewnętrzniłam surową ocenę swojego ciała i wielkie wymagania. Zamiast czuć siebie – spoglądałam na siebie krytycznym okiem z zewnątrz.

Kiedy miałam 17 lat w moim pokoju z wielkim hukiem stłukło się lustro, a ja podjęłam decyzję że chcę znów CZUĆ SIEBIE. Ciało poprowadziło mnie przez ten proces, odkryłam jak z nim rozmawiać. Pomogłam samej sobie wrócić do ciała – tak stworzyłam podwaliny mojej metody. Rozwinęłam ją prowadząc niezliczone wykłady i warsztaty Spotkania z Ciałem- z miesiączką, cyklicznością, cielesnością.

Dziś przenoszę ten program online. Chcę się podzielić tym, co wypracowałam, by jak najwięcej osób mogło wrócić do swojego ciała.

Czy Ty chcesz, by ciało stało się Twoim domem? Pomogę Ci dogadać się  z ciałem,  odkryć jego dary, zbudować zaufanie i oparcie – nie we mnie – a w Tobie samej. 

Przygotowałam pełen program wewnętrznej podróży – przyjemny, lekki i odkrywczy Proces Ucieleśnienia.

wyjątkowa możliwość

Ucieleśnij się!

Połącz głowę i ciało, rozpuść ocenę siebie i czerp pełnymi garściami z mądrości i przyjemności Twojej cielesności!

Jak to zrobimy?

Bezpieczeństwo jest podstawą. W oparciu o najnowsze badania układu nerwowego (teoria poliwagalna) stworzymy bezpieczną przestrzeń. Rozpuścimy wymagania i wprowadzimy oddech, lekkość, przyjemność.

To zadziała, bo naprawdę nie oceniam ciał – ani Twojego, ani swojego. Mam za to wiele miłości do ciała i zachwytu jego mocą i mądrością.

Jestem autentycznie ciekawa Twoich odkryć!

Droga na skróty.  Nie będziemy boksować się zwewnętrznym krytykiem. Sprytnie go ominiemy wchodząc w kontakt z ciałem, czując i odkrywając moc jego najważniejszych obszarów.

Po kolei spotkamy się ze stopami, głową, sercem, gardłem, brzuchem, waginą i dłońmi.

Każdą z tych krain ciała będziemy eksplorować przez medytacje – wizualizacje, które poprowadzę co tydzień w grupie. Dla każdej zaproponuję formę twórczego wyrazu Twojego doświadczenia – będziemy rysować, pisać, malować, tańczyć. O każdej z krain ciała przygotuję też inspirujący wykład, w którym zbiorę wiedzę, sny i mity. Co tydzień zaproszę Cię też do jednej prostej praktyki do wykonywania indywidualnie, która w prosty i przyjemny sposób pozwoli Ci doświadczać mocy  i mądrośći Twojego ciała.

konkretny program

Co dostaniesz i czego się nauczysz?

Poprowadzę Cię przez proces ucieleśnienia w lekki i przyjemny sposób, dostaniesz też mnóstwo wsparcia.  

 Ten program potrwa prawdopodobnie 2 miesiące.Ponieważ to pierwsza, odkrywcza edycja online zakładam, że mogę przedłużyć go, jeśli będą potrzebowały tego uczestniczki.

Zaczniemy od stóp

Stopy łączą nas z Ziemią, ukorzeniają, a jednocześnie dzięki nim możemy wyruszyć w drogę. Kiedy przenosimy uwagę na stopy łątwiej  nam być tu i teraz i czuć siebie.

Otulimy Serce, damy mu oddech i aktywujemy jego moc!

Serce ściśnięte po długiej zimie, bywa najbardziej zmęczone pędem współczesności. Mieszka w nim wielka przestrzeń, trzeba tylko umieć otworzyć do niej drzwi. Bywa poranione, zamrożone. Może rozkwitnąć różanym ogrodem, trysnąć źródlaną wodą. W wielu kulturach wierzono, że jest domem duszy. Z serca płyną sny, które prowadzą nas przez życie, będziemy razem przywoływać je, celebrować i odczytywać ich sensy.

Połączymy głowę z ciałem

Głowa – bywa przebodźcowana, obarczona odpowiedzialnością ponad siły, pełna myśli i obaw – zwolnimy ją z obowiązku kontroli naszego życia i wyznaczania mu sensu, wypełnimy przestrzenią i aktywujemy jej prawdziwą moc – jasnego widzenia, rozróżniania, nazywania uczuć, intelektualnego rozwoju. Odświeżymy moce poznawcze, zyskamy perspektywę z lotu ptaka; 

Rozpalimy ogień w Brzuchu!

Brzuch przede wszystkim kobiecy brzuch potrzebuje prawa do istnienia. Czasem trzeba ściągnąć z niego zbroję, rozpuścić betonowy schron. Rozpalić na nowo ogień – życia, pasji, gniewu, radości. Wtedy staje się miękki i delikatny, gorący i żywy. Siła i delikatność w jednym.

Otworzymy tamy w gardle

Gardło – bywa ściśnięte ze stresu, chore z niewyrażania, często mieszka w nim komisja kontrolna albo mieści się wewnętrzny urząd celny, który pilnuje, co można wypuścić, wypowiedzieć. Otworzymy gardło, rozpuścimy tamy i pozwolimy, by płynęła przez nie rzeka dźwięku i uczuć. Poszukamy własnego głosu i napiszemy nasz manifest dla świata, nasz wiersz, naszą opowieść.

Intymny kontakt ze sobą

Wagina – to przestrzeń intymnego kontaktu ze sobą. Nazywana drzwiami do tajemnicy, jest bramą na świat. Uczy nas delikatności i prowadzi po ścieżkach rozkoszy życia. Ta medytacja będzie najdelikatniejsza, szanująca nasze granice a jednocześnie zapraszająca do odważnego eksplorowania siebie.

Aktywujemy równowagę w naszych dłoniach!

Dłonie – uczą równowagi, dawania i przyjmowania. Działania i bliskości. Gdybyś mogła mieć w dłoniach jedną super moc, co by to było? Czy chcesz, by pod Twoim dotykiem rozkwitały kwiaty? Rozluźniało się ciało? By płynęła z nich woda czy też wylatywały kule ognia?

Medytacją dłoni zakończymy wspólny czas, by przenieść nase odkrycia do codziennego, aktywnego życia.

 

opinie kursantek

Co daje ta metoda spotkania z ciałem?

Przez  ostatnie 18  lat pracowałam z wieloma osobami na warsztatach offline. Prowadziłam wiele wykładów i warsztatów na temat miesiączki, cykliczności, duchowości ciała. Oto kilka opinii osób, które brały w nich udział:

Na warsztacie czułam się bardzo bezpiecznie, prowadziłaś go z wielką delikatnością i uważnością, dając nam wolność i nie miałaś wobec nas oczekiwań.

W pracy wprowadziłaś dużą różnorodność, wybrana przez Ciebie muzyka – piękna i pomagająca, a czasami leciutka, przynosząca nastrój beztroskiej zabawy; był taniec, malowanie, czas na poczucie ciała… Na warsztacie czułam swoje ciało, ramiona otwierające i zamykające, wdech,  powietrze wnikające przez płuca i wydech, a najbardziej czułam serce. Prowadzona przez Ciebie zobaczyłam jaką ma nadzwyczajną ochronę, no i jakie piękne i wypełnione światłem jest jego wnętrze. Taki kontrast – na zewnątrz noc, wiatr i duże krzewy, a wewnątrz świetlistość.

Wyjeżdżałam z radością i wdzięcznością. Radość ze spotkania z sercem, a wdzięczność dla Ciebie, że to się mogło zdarzyć. Cieszyłam się także, że mogłam dać coś kobietom będącym na warsztacie. Czułam pragnienie wspierania niektórych.

Nadal mam w sobie radość i zwracam się do mojego serca.

Dziękuję.

Grażka

Dziękuję za odkrywanie ciała Twoją metodą, myślałam że znam siebie już bardzo dobrze i to prawda, ale dzięki tym spotkaniom mam poczucie że naprawdę zaczęłam utożsamiać się z ciałem. Odpuściłam zupełnie krytykę która jeszcze się we mnie tliła, bo to jest takie ciekawe! Uświadomiłam sobie że kilka ważnych snów które miałam w ostatnim roku było o moim gardle. I że to są sny które zapraszają mnie do zabierania głosu w różnych sprawach, czego się długi czas bałam. A teraz nabrałam na to ochoty – chcę żeby mój głos był słyszany! 

Renata

Ogromnie Ci dziękuję za spotkanie. I podzielenie się sobą, swoją wiedzą i doświadczeniem. Jestem pod wrazeniem jak lekkość  głęboko wnika…łatwość i radość, z którą pracujesz spowodowała ze doszłam dalej. Nie miałam świadomości tej głębi pracy, bo było wesoło, przyjemnie, tanecznie….reszta działa się w nocy.  Wtedy podświadomość pracowała nad odrzuceniem, samotnością i przynależnością do wspólnoty. W nocy z niedzieli na sobotę intensywnie śniłam, a rano obudziłam się wtulona w siebie z jedna ręka na sercu, a drugą na joni.

Od warsztatu piszę co rano.

Maluję.

Muszę Ci przyznać, ze dotknęłam czegoś bardzo głębokiego.

Głęboko wierzę, że tylko taka łagodna praca, w pełnym komforcie otwiera to, co w ciele jest zapisane, a co dawno zapomniane. 

Agnieszka

PODSUMOWUJĄC, CO OTRZYMASZ?

Co znajdziesz w tym kursie

7 wykładów -każdy o 1 obszarze ciała!

Pakiet inspiracji i podsumowanie najciekawszych mitów, wiedzy i snów o danej części ciała – jej mocy i darach oraz wyzwaniach, które nam przynosi; 

7 medytacji - wizualizacji

Poprowadzę Cię na spotkanie z 7 obszarami ciała. Dla każdego z nich poprowadzę specjalną medytację – wizualizację, która pozwoli Ci zanurzyć się głęboko i poczuć, zrozumieć, eksplorować. Medytacje odbędą się wformie lajwów w grupie na FB, każda będzie zakończona zaproszeniem do wyrażenia Twojego doświadczenia przez sztukę-będziemy rysować, malować, pisać manifesty, układać piosenki.

Indywidualne wsparcie ode mnie

Dostaniesz ode mnie dużo wsparcia, będę pamiętać i wspierać Twój indywidualny proces. Raz w tygodniu będę dostępna w grupie – by rozmawiać w komentarzach, odpowiadać na pytania i omawiać wasze odkrycia i rysunki.

h
7 listów - zaproszenie do indywidualnego działania.

Co tydzień wyślę do Ciebie list- zaproszenie do indywidualnej, codzinnej praktyki czucia i odkrywania danego obszaru ciała. Będą to ożywcze, przyjemne praktyki wzmacniające Cię, do wykonywania na spacerze, wparku, lesie, wannie, a nawet w autobusie do pracy!

v
Wspierająca grupa kobiet

Podczas pracy online doświadczych wsparcia innych kobiet, zobaczysz jak problemy, z którymi zmagasz się samotnie, maleją, kiedy maszwspierajace, życzliwe plemię. Grupa będzie też miejscem na opowiadanie swojej historii, wyrażanie głosu, dzielenie się odkryciami, tekstami i rysunkami.

3 interaktywne spotkania - konsultacje na żywo przez aplikację ZOOM

3 razy w trakcie trwania programu będę dostępna na platformie zoom, otwarte dla wszystkich ucestniczek, podczas których będę wspierać Wasz proces, omawiać odkrycia, prowadzić dodatkowe medytacje i ćwiczenia – to  wszystko, co będzie potrzebne konkretnym osobom.

wybierz najlepszą OPCJĘ dla siebie

Pakiety

dla tych, które szukają swojego plemienia

Ucieleśnienie

W tej opcji otrzymasz:

  • panel kursowy – 7 nagrań wykładów video;
  • 3 otwarte spotkania online na które możesz przyjść ze swoim pytaniem czy historią;
  • 7 lajwów w grupie na FB;
  • 7 listów z propozycją praktyk do indywidualnego eksplorowania;
  • raz w tygodniu obecność Natalii w grupie, jej wsparcie i odpowiedzi na Twoje pytania;
  • ocean wsparcia w grupie kursowej na FB

 

dla tych, które chcą zanurkować jeszcze głębiej

Premium 1:1

W tej opcji otrzymasz wszystko to, co w pozostałych pakietach+jedną sesję indywidualną z Natalią. Podczas sesji otrzymasz wsparcie i indywidualne prowadzenie w Twoim procesie Ucieleśnienia.

 

 

Zapisy na kolejną edycję programu Ucieleśnienie ruszają w czerwcu 2024. Jeśli zapiszesz się na listę zainteresowanych zaproszę Cię na webinar w czerwcu. 

FAQ:

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli nie znajdziesz tutaj wskazówek, których szukasz, to napisz do mnie: natalia@szkolasnienia.pl

Dla kogo jest ten program?

Trening przeznaczony jest dla kobiet, które są gotowe się Ucieleśnić – stać się jednym ze swoim ciałem. Które chcą czerpać z cielesności siłę i przyjemność. Mieć mocne centrum, osadzenie w sobie. Które chcą czuć czego chcą i po to sięgać. Które są gotowe na spotkanie z samą sobą.

A co jeśli zupełnie nie umiem rysować?

To wspaniale! Bo rysowanie w tym kursie będzie jednym z narzędziem wyrażania naszych doświadczeń i odczuć. W takim intuicyjnym, abstrakcyjnym rysunku będziesz mogła zobaczyć prawdę ciała. Nie będziemy rysować żeby było ładnie ani odzworowywać zewnętrznej rzeczywistości. Rysowanie będzie też tylko jedną z technik swobodnego wyrazu, po którą sięgniemy.

Czy mogę rozłożyć płatność na raty?

Tak, jeśli jesteś zainteresowana tą opcją, napisz do mnie.

Dla kogo nie jest ten program?

Dla osób, które chcą uniwersalnych, kategorycznych odpowiedzi typu: symbolem serca/brzuchazawsze jest xy. Także, jeśli czujesz się absolutnie daleko od swojego ciała, jeśli żyjesz 100% czasu w myślach, jeśli przeraża Cię zatrzymanie się choć na chwilę i poczucie siebie, jeśli jesteś nastawiona na pracę i aktywność i to daje ci poczucie bezpieczeństwa – to te zajęcia mogą być dla Ciebie za mocne. W takiej sytuacji rekomenduje coś wolniejszego, bardziej stopniowego. Terapię indywidualną, wyprawy na basen albo zajęcia z jogi.